Sıkça Sorulan Sorular


-Neden burada olduğunu biliyor musun?


Başıma bir darbe aldığımı hatırlıyorum en son... Ben neredeyim Tanrım! He hatırladım ya. Arkadaşım tavsiye etmişti; bende "sonra bakarım" demiştim. Sonra sitenin linkini gördüm ve "tık" yaptım ve buradayım...

-Buraya nasıl geldiğimi çözdüm. Peki ne yapacağım?

Şimdi hocam her ne şekilde buraya geldiysen öncelikle "hoş geldin" bak hemen kanım ısındı sana. İkinci tekil kişi (sen) zamiri ile seslenebilir miyim? Teşekkür ederim. Burada istediğin kadar rahat takılabilirsin, senin sayılır. Ama buralar bizim kalemimizle kirlenmiştir.

-Yapabileceklerim arasında neler var?

Öncelikle şunu sezinlediğine inanıyorum; burası kişisel bir yer (bkz: www.yazaratar.blogspot.com) burada bize ait olan materyaller bulabilirsin. Bulduklarını sağa sola saçabilirsin. Paylaşmak güzeldir. Fakat paylaşımlarına kaynak gösterirsen bu da senin erdemin olur.

-Daha açık konuşur musun?

Daha açık konuşuyorum bak, şahsımıza ait yazı, fotoğraf, video, ses kaydı vs. bulunan bu adreste bizimle sanalca hoş vakit geçirebilirsin. Bence dene hani, iyi arkadaşlık ederiz...

-Anladım. Ben yeniyimde yolu tarif eder misiniz acaba?

Göz atmaya karar verdiğiniz için şanslı biri oluduğunuza inanabilirsiniz efenim. Bakınız sağ tarafta, yukarıdan aşağıya doğru bir liste var, ona halk arasında "katalog", siteler arasında "menü" denir. Orada merak ettiğin ne varsa gel üstüne "tık" yap bir-iki saniye bekle, şu an bu yazıyı okuduğun sayfanın yerine o "tık" yaptığın sayfa gelecek. Not: Geri gelmek için: klavyenden "silme" tuşuna bas ya da tarayıcından "geri" butonuna bas.

-Bakıyorum...

Nasıl hoşuna gitti değil mi? Belki küçümseyebilirsin "ücretsiz" blog kullandığımız için lakin domain almak için daha çok erken olduğuna inanıyorum. Hem buraları bana yetiyor şimdilik... Baktın mı sen? Başka sorun var mı?

-Evet, baktım. Basit ama hoş buldum.


Amacımızda bundan ibaretti zaten. En basit yöntemlerle ulaşmak istediğin adrese gitmek. Ne gerek var bir ton yönlendirme tekniklerini kullanmaya? Zamanını kurtarmaya yönelik bir harakettir bu, saygı duy bakalım.

-Tamam burası senin olabilir ama ben misafirim!

He... Tamam sakin olalım. Şey... Ben seni çok sevdim, ara sıra bazı bazı uğra tamam mı? Bir daha ki gelişinde sana kahve ısmarlarım... Sade, orta, bol şekerli neli istersen hani...

-Teşekkür ederim. Ben biraz daha dolaşayım buralarda...

Ah tabiki efenim... Herhangi bir sorun yaşarsanız lüften bana ulaşınız. İşte bana ulaşmak için (canlıyım burada) iletişim linkini kullanabilirsin. İyi eğlencelerle dolu iyi gezmeler efenim... Saygılar.

-Görüşürüz...

Mutlaka...

-Pardon bir şey daha sorabilir miyim?


Özelse, özelden sor. Özel değilse "bu sayfayı" kullan ki gelen geçen aynı sorları sorup durmasın. Herkes faydalansın senden, bide ilk olmak özeldir. Sor buradan.

-Ben seni sevdim ya yine görüşelim sık sık olur mu?

Hay hay efenim ne demek. Bu adrese yaz yazaratar@hotmail.com sana cevap verebilirim.
Giriş